За словами Миколи Маломужа, Україна послідовно руйнує логістику окупантів, а одним із наступних ключових об’єктів може стати Керченський міст
З тимчасово окупованого Криму почали виїжджати співробітники російських силових структур, зокрема ФСБ, МВС, а також представники Чорноморського флоту РФ. Про це в ефірі 24 Каналу заявив генерал армії України, колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
За його словами, такі дії свідчать про зростання панічних настроїв серед окупаційної адміністрації на тлі систематичних ударів України по військовій логістиці Росії на півострові.
Маломуж наголосив, що українські сили продовжують послідовно руйнувати транспортні маршрути, які з’єднують окупований Крим із материковою частиною. Він нагадав, що нещодавно Сили спеціальних операцій України знищили залізничний міст через Північнокримський канал, який був одним із важливих шляхів постачання російського угруповання військ на півдні.
«Ми перерізаємо артерії з півночі, тобто з материка на півострів, і він перетворюється на острів. Особливо сьогодні залізниця є основним хабом, який використовувався збройними силами Росії для ведення агресивної війни, забезпечення Криму боєприпасами, пальним, для функціонування заводів, аеродромів та навіть певною мірою кораблів. Ми взяли під контроль море у багатьох секторах», – зазначив генерал.
Він вважає, що наступним кроком стане подальше блокування всіх ключових логістичних маршрутів, включно з Армянськом, Чонгаром, залізничними сполученнями та поромними переправами. На думку Маломужа, без стабільного постачання російським військам буде дедалі важче підтримувати боєздатність, забезпечувати роботу систем протиповітряної оборони та засобів радіоелектронної боротьби.
Читайте також: Логістична блокада РФ на півдні може змінити ситуацію на фронті: у DeepState оцінили наслідки
Генерал також заявив, що відтік представників російських силових структур із Криму є показником серйозної тривоги серед окупаційної влади. За його словами, частина силовиків уже подала рапорти на переведення, інші залишають півострів без офіційного оформлення, а кораблі Чорноморського флоту були передислоковані до Новоросійська.
«З півострова вже тікають співробітники ФСБ, а це вже ознака, що вони готуються до здачі Криму. Виїхала більша частина працівників МВС, які забезпечували окупаційний режим. Представники Чорноморського флоту втекли до Новоросійська. Це вже наслідки паніки. Першочергово її відчувають ті, хто глибоко знає ситуацію», – сказав Маломуж.
Окремо він звернув увагу на заяви призначеного Росією «глави» Криму Сергія Аксьонова, який, за словами генерала, вже допускає можливість запровадження режиму надзвичайного стану на окупованому півострові.
Крім того, Маломуж висловив думку, що одним із майбутніх пріоритетів українських сил може стати Керченський міст. За його словами, для цього можуть бути використані морські безпілотники, а також українські та західні далекобійні ракети, зокрема SCALP. На його переконання, поєднання ракетного удару зі спеціальною операцією здатне суттєво пошкодити або повністю вивести переправу з ладу. Водночас ці твердження є оцінкою колишнього очільника СЗР, а не офіційним підтвердженням планів Сил оборони України.














