«Синьо-жовті» гарантували собі місце у топдивізіоні після перемоги над Японією та втрати очок збірною Польщі
Збірна України з хокею вперше за два десятиліття здобула путівку до елітного дивізіону чемпіонату світу. Історичний результат став можливим після завершення матчів останнього туру дивізіону 1A, повідомляє Суспільне Спорт.
Перед заключними поєдинками українська команда зберігала шанси на підвищення у класі, однак для цього необхідно було виконати дві умови. По-перше, українці мали перемогти збірну Японії в основний час. По-друге, Польща повинна була втратити хоча б одне очко у матчі проти Литви.
Команда України впоралася зі своїм завданням, здолавши японців із рахунком 3:1. Хоча суперники першими відкрили рахунок, «синьо-жовті» ще у стартовому періоді змогли не лише відігратися, а й вийти вперед.
Матч проходив на арені Sosnowiec Winter Arena у польському Сосновці.
Шайби:
0:1 — Муракамі, 10:45
1:1 — Пересунько, 13:09
2:1 — Дахновський, 15:11
3:1 — Трахт, 17:24
Читайте також: Найкращий результат за 10 років: Україна зберегла 23 місце в рейтингу УЄФА
Після перемоги українців вирішальним став матч між Польщею та Литвою. Литовська збірна відкрила рахунок уже на дев’ятій хвилині, а поляки змогли відповісти лише у другому періоді. Основний час завершився внічию, через що господарі турніру втратили необхідне очко для того, щоб обійти Україну у турнірній таблиці.
Таким чином, збірна України завершила турнір на другому місці та офіційно здобула право виступати в елітному дивізіоні чемпіонату світу.
Для українського хокею це справжнє історичне досягнення. Востаннє на найвищому рівні чемпіонату світу українська команда виступала ще у 2007 році. Загалом Україна провела в еліті дев’ять сезонів поспіль — з 1999 до 2007 року.
Найкращим результатом в історії збірної залишається дев’яте місце на чемпіонаті світу 2002 року.
Після вильоту з елітного дивізіону українська команда пережила складний період і навіть опускалася до дивізіону 1B. Втім, поступово збірна змогла повернути втрачені позиції: за підсумками чемпіонату світу-2024 українці піднялися до групи 1A, а тепер, лише через два роки, знову повернулися до світової хокейної еліти.














